Druh divadelních improvizací, které hrajeme, vychází z Theatresports, založenýmy v kanadě v 70tých letech Keithem Jhonstonem. Tento druh divadelních improvizací, populární především v Kanadě a Francii, přivezla do České republiky Michaela Puchálková, zakladatelka České improvizační ligy a také první improvizační skupiny PRA.L.I.NY (Pražská liga v improvizaci nyní). Jedná se většinou o krátké scény, tzv. kategorie, které se řídí různými pravidly. Zatímco v jedné scéně se mohou herci střídat v hraní jedné postavy, v další se nesmí hýbat nebo mluvit srozumitelnou řečí, v jiné se zas může příběh prolínat různými prostředími, či žánry. Aby byl zachován princip improvizace, odehrává se scéna v prostředí či na téma, které určí diváci těsně před zahráním.

Kromě tradičních improvizačních zápasů se zaměřujeme na formát tzv. imprshow, které mají mnohem volnější pravidla a nabízejí hercům více prostoru k improvizaci a sebevyjádření.

Improvizační divadelní skupina Experiment je založená na myšlence prozkoumávání hranic a možností divadelních improvizací. Vymýšlíme si vlastní kategorie, nebo i formáty celého představení. Snažíme se být universálními improvizátory, kteří před diváky zahrají cokoliv, aniž by to zkoušeli někdy předtím. Tím dostávají představení Experimentu punc překvapení i pro stálé diváky a fanoušky.

Improshow

Improshow je improvizované představení, složené z krátkých scén, jež má každá svá pravidla. Hrají 3 až 6 herců a celým představením provází konferenciér. Scény se hrají na náměty od diváků. Často si tato představení ozvláštňujeme dalšímy prvky. Ať už jsou to jistá omezení do dalších scén pro herce, kteří udělali chybu, nebo pracování s tématikou poopulární kultury. Za mnoho Improshow, které jsme odehráli a různě si tento formát upravovali se nám osvědčili dva formáty představení, které jistě budeme opakovat.

Randomizér

Improshow ve které se losují existující kategorie a kombinací jejich pravidel přímo před diváky vznikají kategorie nové.

Tos neviděls!

Improshow složená z úplně nových, často vymyšlených kategorií, jejichž pravidla se herci poprvé dozvídají na jevišti před diváky.

Improvizační zápas

Představení ve kterém dvě improvizační skupiny bojují o přízeň diváků. Rozhodčí hlídá, jestli herci nedělají chyby a může udělovat fauly. Po každé scéně divácí hlasují, který z improvizačních týmů byl lepší a na konci vyhrává tým s nejvíce body.